(0212) 441 07 07
Telefon PBX
(0532) 692 79 83
WhatsApp Destek
info@ufel.com.tr
E-Mail
Bize Ulaşın

İP TV – Yerel ağ üzerinden televizyon dağıtımı

Televizyon kanallarının uydudan alınarak izleyicilere iletilmesinde son yıllarda giderek artan bir oranda IP TV sistemi de kullanılmaya başlandı.
Özellikle; Otel, Hastane, Kampus, Stadyum, spor salonları, bankalar .. kurumsal şirket binaları gibi toplu konaklama ve yerleşimlerde .. uydudan alınarak ip formatına çevrilen televizyon yayınları; yerel ağ – network üzerinden iletilerek, uç noktalarda settopboxlar ile televizyonlardan izlenecek şekilde dağıtılıyor.

ip tv

Çeşitli kaynaklardan alınarak bir noktada ip formatına çevrilen televizyon kanalları, ethernet kabloları ile binaların her noktasında bulunan yerel ağ noktalarında; televizyonlara bağlanan Set Top Box cihazları vasıtası ile büyük ekran televizyonlarda HD – SD kalitesinde seyredilebilinir.
Aynı zamanda yerel ağa bağlı herhangi bir bilgisayar – laptop – PC de açılabilen VLC player ile de TV yayınları izlenebilir.

Özellikle üniversite kampüsleri, AVM binaları, ticari işletmelerin yönetim binaları .. gibi interaktif uygulamalara ihtiyaç duyulan merkezi dağıtımlarda; kurum içi eğitim videoları, reklam uygulamaları, görüntü ve sesli sunumlar gibi olanaklar imkânlar sağlayabilmesi – sadece canlı televizyon yayınlarının yanında kuruma, firmaya, yerleşim yerine özel yayıncılık içerikleri seyredilmesi ile tercih edilmektedir.

avm-tv

Yerel ağ üzerinden merkezi yayın iletilmesi sistemi olan IP TV teknolojisi ile ..
Her türlü televizyon cihazına uyumlu olan, HDMI – AV çıkışları olan settopbox cihazları ile binadaki bütün noktalara iletilen uydu ve kablo yayın televizyon kanallarının yanında; power point sunumları, özel etkinlik canlı yayınları, filmler, firmaya – kuruma özel hazırlanmış duyuru ve tanıtımların sınırsız sayıda ve HD kalitesinde televizyonlardan izlenebilmesine olanak sağlamaktadır.

hotel-iptv

About the author