(0212) 441 07 07
Telefon PBX
(0532) 692 79 83
WhatsApp Destek
info@ufel.com.tr
E-Mail
Bize Ulaşın

Merkezi uydu tesisatına INFO kanalı nasıl eklenir ?

Televizyon kanallarının uydudan alınarak koaksiel kablolar üzerinden merkezi uydu yayınlarının dağıtılması sistemi olan SMATV sisteminde; yeni teknolojiler olan büyük ekranlı Led TV – OLED TV – LCD TV gibi televizyon alıcılarına info kanalı Dijital Modulatorler monte edilerek yapılmaktadır.

Dijital modulatorler; uydudan gelen yayınların çeşidine göre SD – standart defination veya HD – high defination olarak televizyon yayınlarını dağıtım sistemine verebilmektedir.
Daha önce yapılmış da olsa ? mevcut TV yayın sisteminde bir kanal ilavesi veya televizyon sistemi ile birlikte izlenecek bir bilgilendirme – tanıtım – reklam – info kanalı kaynağı dijital modülatore girilerek, modulator çıkışında dağıtıma HD – SD kalitesinde yayın ilâvesi yapar.

modulator

Eski tip analog sistem bir headend kurulu bir merkezi yayın tesisatına kurulsa dahi .. Digital Modulator cihazları ile; INFO kanalını Led televizyon – Oled televizyon – LCD televizyon gibi günümüzün yeni nesil TV alıcıları ile kaliteli bir şekilde izleme imkânı mümkündür.

INFO kanalları ilâve etme işlemini yapan Digital Modulatorler; DVB-C ( kablo yayın ) özellikli veya DVB-T ( karasal yayın ) özellikli olmak üzere 2 sistemde de yayınları modüle edip merkezi dağıtım sistemine vererek televizyon alıcı cihazlarından yüksek kalitede görüntü seviyesi olan bir yayın izletirler.

AVM, otel, cafe, hastane, site, toplu konut gibi smatv tesisatlarının uygulanmakta olduğu binalarda info kanalı uygulaması yapılmaktadır.

avm-tv

About the author