(0212) 441 07 07
Telefon PBX
(0532) 692 79 83
WhatsApp Destek
info@ufel.com.tr
E-Mail
Bize Ulaşın

Otel Hastane TV Çözümleri

Özellikle son yıllardaki gelen turist sayısı dolayısı ile Hotel SMATV – Merkezi Uydu TV Yayın – tesisatı; çok kanallı ve çok dilli bir ihtiyaca cevap verebilmelidir.

Türksat uydusunun yanı sıra; Astra – Hotbird – Arapsat .. gibi yabancı televizyon yayınlarının da olduğu en az üç uydu anten kullanılmalıdır. Böylece otelde kalan yabancı müşteri dillerine erişebilecek bir merkezi yayın çeşidi elde edilir.

Yeni sistem olan Dijital TV yayın merkezi teknolojisi ile; her uydudaki yabancı dildeki popüler kanallar seçilerek .. sisteme verilir. Yeni nesil Hotel smatv tesisatındaki DVB-C tekniği nedeniyle; çok kanallı yayın vermek .. eski tip analog headend sistemine göre de ekonomik olmaktadır.

Ayrıca sisteme birkaç adet digital modulator ilave edilerek; otelin müşteri durumuna göre Digiturk – D Smart – TiViBu .. veya yabancı şifreli platformların otel ticari aboneliği yapılarak; kodlu yayınları merkezi uydu olarak odalara dağıtmak mümkündür.

Bu yayınların kaliteli bir şekilde otel odalarına dağıtılmasını sağlayan cihaza Dijital Modülatör adı verilmektedir.

Arien markalı dijital modulatorler ile; şifreli platformların televizyon yayınları dijital olarak HD çözünürlük standartında Lcd, Led, Oled gibi yeni teknolojili televizyon alıcı cihazlarından izlenir.

Otelin tanıtımı için yapılan bir video veya power point sunumu; herhangi bir bilgisayardaki ekran çıkışından bu cihazın HDMI girişine irtibatlanarak, Hotel INFO kanalı denilen bu yayın ortak alanlardaki televizyonlardan ve otel odalarından izlenir.

Böylelikle hotel ile ilgili bilgiler, bar, restuarant v.s. gibi mekanlar otel müşterilerine çok daha kolay bir şekilde tanıtılmış olur.